ZAKOPANE

Okolice

Jak przystało na zimową stolice polski, Zakopane jest istną kopalnią atrakcji, które koniecznie musisz odwiedzić.

ULICE

KrupówkiTo najbardziej reprezentacyjna ulica w Zakopanem, gdzie większość turystów zaczyna swoją przygodę z tym niezwykłym miejsce. Znajdują się na niej mnóstwo restauracji, knajp, sklepów z pamiątkami oraz organizuje się tu liczne pokazy. Dogodna lokalizacja Aparthotelu umożliwia korzystanie innych atrakcji takich jak np. muzea, które znajdują się w pobliżu Krupówek.


SKOCZNIE

Wielka KrokiewNajwiększa spośród zakopiańskich skoczni narciarskich jest Wielka Krokiew imienia Stanisława Marusarza. Znajduje się na północnym stoku góry Krokiew pośród tatrzańskich lasów. Obiekt robi niesamowite wrażenie swoją wielkością i nowoczesnością, co więcej może pomieścić aż 50 tysięcy widzów. Pod skocznią znajdziemy szereg udogodnień i atrakcji takich jak parking, zarówno dla samochodów osobowych jak i autokarów, a ponadto kramy, stragany, miejsca oferujące atrakcje dla dzieci (quady, park linowy, przejażdżki kucykiem, a zimą niewielki wyciąg narciarski).

SZCZYTY

Kasprowy WierchLegendarny szczyt w Tatrach Zachodnich o wysokości 1987 m n.p.m. jest również godny Państwa uwagi. Zalicza się on do najbardziej obleganych obiektów w Tatrach. Dzięki wydajnej i nowoczesnej kolejce, góra jest dostępna niemal dla każdego, a turyści planujący pieszą wycieczkę na Kasprowy Wierch mają do wyboru kilka szlaków turystycznych o różnym stopniu trudności i czasie przejścia. To magiczne miejsce jest również „mekką” narciarzy ze wszystkich zakątków Polski. Właśnie tutaj mają początek dwie spektakularne, zjazdowe trasy narciarskie.

WIDOKI

GubałówkaMiejsce niezwykle popularne z uwagi na niesamowite widoki jakie można oglądać z jej szczytu. Dzięki kolejce linowo – terenowej mogą Państwo podziwiać całą panoramę Tatr i Zakopanego, a także fragment pasma Babiogórskiego. Na górze znajdziemy zjeżdżalnię grawitacyjną, knajpy dla turystów, kramiki wzdłuż drogi na szczycie i parki linowe. Zimą dodatkowo park narciarski, atrakcje na skuterach, tory saneczkowe czy wyprawy na rakietach śnieżnych.